31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

XXI Konkurs na "Wielkanocną Kosołecke" w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci oraz rodziców (z Gminy Biały Dunajec) do udziału w XXI Konkursie na "Wielkanocną Kosołecke", który odbędzie się w Wielką Sobotę, 31 marca 2018 roku, po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Przewidziano nagrody za najpiękniejsze i najbardziej zgodne z tradycją koszyczki, ale nie zabraknie też licznych nagród pocieszenia. Do konkursu mogą przystąpić jedynie dzieci ubrane w strój góralski. Jury oceniając przyniesione koszyczki zwracać będzie uwagę w szczególności na obecność wszystkich pokarmów tradycyjnie święconych w Wielką Sobotę na Podhalu, wygląd i wystrój koszyczka oraz prezencję uczestnika.
 

XXIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski LZS

Przed nami XXIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski Ludowych Zespołów Sportowych! W dniach 8-11 marca młodzi sportowcy LZS z całej Polski zmierzą się w Białym Dunajcu w kilku konkurencjach narciarskich a także w ocenianym konkursie  wiedzy o Białym Dunajcu i Podhalu, historii, geografii i folklorze tego regionu. W sobotę 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy wystąpi dla uczestników Zespół Regionalny „Biołodunajcanie”. Zamieszczamy regulamin i szczegółowy program.
 

XXIII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu odwołana!

Uprzejmie informujemy, że ze względu na warunki pogodowe i związany z nimi brak możliwości przygotowania bezpiecznej trasy zawodów XXIII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu, która miała się odbyć 14 stycznia bieżącego roku zostaje odwołana.
 

XXIII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - 14.01.2018

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Białym Dunajcu odbędzie się XXIII Parada Gazdowska. Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.00 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. O 11.30 przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada gazdowska i kumoterska oraz dyscypliny szybkościowe - skiring, ski-skiring oraz wyścigi kumoterek. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie.

 

Wyniki XVIII Konkursu Młodyk Toniecników

Przedstawiamy protokół z posiedzenia komisji oceniającej XVIII "Konkurs Młodyk Toniecników. Przez dwa dni w Białym Dunajcu mogliśmy oglądać występy ponad 200 uczestników z 28 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, nagrody prosimy odbierać w biurze Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Jana Pawła II 363. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały, Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Zofii Mieszczak, Stanisławowi Łukaszczykowi „Cibiorzowi”. Niebawem obszerna fotorelacja.
 

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Białym Dunajcu

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w tym roku w Białym Dunajcu. Ich integralną częścią jest już od dziesięciu lat konkurs historyczny "Podhalańskie i Spiskie Drogi do Niepodleglości". Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Oprócz wyłonionych wcześniej w eliminacjach reprezentantów wszystkich gmin powiatu tatrzańskiego brała w nim udział także młodzież z naszych partnerskich powiatów i gmin - z Poznania, Kórnika, Świdnicy, Łowicza, Sopotu, Sianowa i Kartuz. Wójt gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak i starosta tatrzański Piotr Bąk powitali miłych gości we czwartek 9 listopada podczas uroczystej kolacji w białodunajeckiej Karczmie Regionalnej "U Furtoka", tam też dr Stanisława Trebunia-Staszel z Instytutu Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wygłosiła wykład o żródłach kultury podhalańskiej ilustrowany najstarszymi przedstawieniami górali oraz muzyką, pieśnią i tańcem w wykonaniu dzieci i młodzieży z zespołu "Biołodunajcanie" oraz kapeli Piotra Polaka.
 

Poznaliśmy mistrzów łowienia i przyrządzania pstrągów!

Za nami XVI "Dzień Pstrąga", podczas którego kucharze i wędkarze rywalizowali o tytuły najlepszych specjalistów od tej herbowej ryby Białego Dunajca. W tym roku najsmaczniejszą i najpiękniej podaną potrawę (drugi raz z rzędu!) przygotował białodunajczanin Marek Szandor, najdłuższego pstrąga (mierzącego 53 cm) złowił Krzysztof Kowalski ze Sromowiec, a najobfitszym połowem i pierwszym miejscem w zawodach wędkarskich pochwalić się może Andrzej Łukaszczyk z Zakopanego. Dla zwycięzców, uczestników i setek widzów zagrali znakomici artyści: Anna Malacina-Karpiel i „Holeviaters”, Martyna Kasprzycka z zespołem, Bartosz Czamański, kapela Piotra Polaka oraz uczniowie szkółki muzykanckiej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Ponadto na scenie zaprezentowały się dwie grupy taneczne: „Ramonak” i „Fantaziery” z Białorusi oraz Zespół Regionalny „Mali Holni” z Sierockiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.
 

XVI Dzień Pstrąga i XVIII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki - Biały Dunajec, 8-9 lipca 2017

W imieniu organizatorów „Dnia Pstrąga” oraz „Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki”, które będą się odbywać w Białym Dunajcu w dniach 8 – 9 lipca 2017 serdecznie zapraszamy na nasze imprezy, będące od kilkunastu już lat stałymi punktami podhalańskiego kalendarza kulturalnego. Organizowany po raz szesnasty „Dzień Pstrąga” nawiązuje nazwą i tematem do herbu Białego Dunajca, przedstawiającego srebrną rybę na błękitnym polu, a głównymi jego punktami są konkursy wędkarski i kulinarny. XVIII Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki to swego rodzaju regionalne „wybory miss” Podhala, w których dziewczęta muszą się wykazać umiejętnościami śpiewu i tańca, ale też i grabienia siana czy dojenia krowy. Przez dwa dni w Białym Dunajcu można będzie zobaczyć i posłuchać szeregu znakomitych zespołów ludowych i folkowych (Anna Malacina-Karpiel i „Holeviaters”, Martyna Kasprzycka z zespołem, Bartosz Czamański, „9Siył”, „Śwarni”, „Biołodunajcanie”, „Ramonak” i „Fantazery” z Białorusi, „Mali Holni” i inne), przewidziano też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży (ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony).
 
Kwietnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nasi Partnerzy