31 32 33
Start >> Strona główna
000001 0002 09

„Moja fascynacja Wawrzyńcokiem” - spotkanie z Barbarą Gałdyś

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy i Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Barbarą Gałdyś połączone z promocją albumu "Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy". Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 kwietnia o godz. 16.00 w budynku GOK i GBP w Białym Dunajcu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

Finał XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Serdecznie zapraszamy na finał XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", który odbędzie się zakopiańskim Muzeum Tatrzańskim w czwartek, 9 maja 2024 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi o godz. 14.00 w Willi Koliba przy ul. Kościeliskiej 18. Po nim o godz. 16.00 w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10) odbędzie się spotkanie autorskie i promocja albumu Barbary Gałdyś pt. „Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy”. Gorąco zapraszamy!

 

Wyniki XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, Gminę Biały Dunajec i Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. 

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznej edycji.

Informujemy, że uroczyste rozdanie nagród połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba w Zakopanem. Niebawem podamy szczegółowy program tego wydarzenia!

Wyniki XXI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

 

XXVII Konkurs „Wielkanocno Kosołecka” - wyniki i fotorelacja

Misternie rzeźbione baranki z masła, barwione jajka, wykrowki, sól, babki i redykołki… Jury XXVII Konkursu „Wielkanocno Kosołecka” pod przewodnictwem Stanisławy Trebuni-Staszel miało twardy orzech do zgryzienia, by wybrać najpiękniejsze i najbardziej tradycyjne koszyczki wielkanocne, święcone w Białym Dunajcu. Wszystkie dzieci, piyknie wyzdajane po góralsku, zasłużyły na nagrody i wyróżnienia

Nagrody otrzymali: Michał Waliczek Borowy, Julia Sienko, Maria Świder, Jakub Bobak, Maria Stachowiec, Andrzej Trebunia, Helenka Trebunia, Natalia Murzyn, Magdalena Murzyn, Grzegorz, Murzyn, Wiktoria Karciarz, Paulina Matyga, Julia Dębska, Julia Łowisz, Dawid Pawlikowski, Julia Gał, Bartuś Gał.

Wyróżnienia: Aleksandra Kopta, Zuzia Chowaniec, Natalia Cudzich, Ania Stachowiec, Maria Tarasiewicz, Barbara Tarasiewicz, Julia Cudzich, Natalia Gurgul, Gabrysia Cachro, Wiktoria Klimek, Krzysiu Świder, Karolina Mrowińska, Oliwia Kowalczyk, Ewelina Tylka, Karolina Jurzysta, Lena Rogowiec, Magdalena Łowisz, Zofia Sobańska, Marysia Pawlikowska, Zosia Nędza, Stasiu Kułach Capac, Maria Szostak, Zosia Pawlikowska, Apolonia Lassak, Dorota Kapłon, Julia Antonina Langrzyk, Laura Burdyn, Hania Rusnak, Marlena Rusnak, Michalina Zagata, Zosia Zagata, Henryk Kasperek, Antoni Kasperek, Franciszek Kasperek. Najmłodszy uczestnik konkursu - Franciszek Rachwał (14 miesięcy).

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie i podtrzymywanie pięknej tradycji przygotowywania koszyka ze święconym.

 

Rozwój Izby Pamięci Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu - Stołowem

Z radością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu będzie w tym roku wykonywał zadanie "Rozwój Izby Pamięci Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu – Stołowem", którego realizację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”.

W tegorocznym, pierwszym etapie projektu, planujemy m. in. zinwentaryzować i opisać zbiory istniejącej od 1976 roku izby pamięci wybitnego podhalańskiego poety i działacza społecznego, a także przygotować scenariusz i projekt aranżacji nowej ekspozycji. Rewitalizacja tego wyjątkowego miejsca była od lat naszym marzeniem!

Dziękujemy wszystkim dbającym o zachowanie spuścizny po Andrzeju Skupniu Florku, przede wszystkim jego rodzinie, od półwiecza zachowującej izbę – pracownię poety w niezmienionym niemal kształcie.

 
Grudnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nasi Partnerzy