31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Finał XXII Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”

Dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli, w najbliższy piątek 9 maja 2025 roku będziemy mieli zaszczyt spotkać się w Krakowie na podsumowaniu XXII Konkursu Plastycznego „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”. W programie: uroczyste rozdanie nagród i wernisaż wystawy prezentującej wybrane prace powstałe w ramach tegorocznej edycji konkursu – w tym rzeźby, ceramikę, rysunki, linoryty oraz malarstwo na papierze i szkle.

Początek wydarzenia o godz. 12:00 w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Dom Esterki przy ul. Krakowskiej 46, na Kazimierzu. Zapraszamy!

 

"Rózności mojego świata" - wernisaż haftu Anny Malaciny-Karpiel

W znakomite posiady, z pięknymi śpiewami, tańcami i tradycyjną muzyką góralską przemieniło się spotkanie i wernisaż wystawy haftu Anny Malaciny-Karpiel. Trudno się było rozstać! Dla tych, którzy nie mogli być z nami tego wieczoru przedstawiamy relację fotograficzną, której autorem jest Stanisław Gondek.

 

Wernisaż wystawy haftu i spotkanie z Anną Malaciną-Karpiel

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy haftu i spotkanie z Anną Malaciną-Karpiel zatytułowane "Różności mojego świata", które odbędzie się we wtorek, 29 kwietnia o godzinie 18.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 363. Piykniy pytomy!

 

Wernisaż wystawy kolaży i plakatów Anny Nazaruk

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy kolaży i plakatów Anny Nazaruk, zatytułowany "Naturalnie", który odbędzie się w sobotę, 7 grudnia 2024 roku o godz. 18.00.

Artystka tak opisuje swoją wystawę: "Naturalnie" bez pośpiechu. Rysowane i malowane fragmentami w każdej wolnej chwili. Wycinane małymi nożyczkami. Składane do szuflady. Kiedy nadchodzi odpowiedni czas, składam w duże „kolaże”, a niektóre w plakaty. Część przyklejam na karton, niektóre fragmenty skanuję, przetwarzam i drukuję. Wszystkie te prace łączy jeden mianownik. Wszystkie wychodziły ze szkiców natury.

 

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 9" i recital Jakuba Staszela

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 9", który odbędzie się w najbliższy piątek, 6 września o godzinie 18:00 w amfiteatrze im. Władysława Trebuni-Tutki w Białym Dunajcu.

Na wystawie będącej wydarzeniem towarzyszącym XVI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyka na szczytach zobaczymy prace Anny Trebuni-Wyrostek (obrazy i grafiki), a także tkaniny Ewy Bartosz-Mazuś, rzeźby i obrazy Sylwii Biernacik, spinki i opaski Andrzeja Wojtasa oraz fotografie Marcina Kina.

Wernisaż uświetni recital jednego z najciekawszych skrzypków młodego pokolenia - Jakuba Staszla. Zapraszamy!

 

Wystawa haftu Natalii Karciarz z cyklu „Odkrywamy młode talenty”

Regionalne Stowarzyszenie „Koliba” w Białym Dunajcu oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zapraszają na wystawę z cyklu „Odkrywamy młode talenty”. Wystawa poświęcona jest twórczości utalentowanej hafciarki Natalii Karciarz z Białego Dunajca i prezentowana będzie w dniach 18 sierpnia – 5 września 2024 r. w godz. 10:00-20:00 w sali wystawowej GOK przy ulicy Jana Pawła II 363. Uroczyste otwarcie nastąpi 18 sierpnia (niedziela) o godz. 15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Wernisaż wystawy prac Mateusza Dziadkowca

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Mateusza Dziadkowca pt. "Podmuch", które odbędzie się w piątek 12 lipca br. o godz. 18:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu.

Mateusz Dziadkowiec - copywriter, pisarz i artysta, mieszkaniec Białego Dunajca. Jego debiutem jest „PODMUCH” - pierwsza w historii powieść fantasy, stworzona na podstawie legend podhalańskich. Z wykształcenia Technik Technologii Odzieży. Pasjonat m.in. historii, psychologii i astronomii.

 

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 8"

W czwartek, 7 września o godz. 18:00 w Bukowiańskim Centrum Kultury odbędzie się ósma edycja wystawy "Twórcy Podhala". Swoje prace przedstawią na niej artyści z pięciu podhalańskich gmin. W tym roku Biały Dunajec reprezentować będzie Dawid Gondek, który podzieli się z nami wspaniałymi fotografiami. Serdecznie zapraszamy.

 

Wernisaż wystawy Agaty Jóźwiak i Lecha Żurkowskiego "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich"

Uroczystym wernisażem otwarliśmy w naszym ośrodku wyjątkową wystawę malarstwa tuszowego, na którą składają się pejzaże górskie Agaty Jóźwiak i kaligrafie Lecha Żurkowskiego wybranych śpiewek góralskich. Otwarciu wystawy towarzyszyła prelekcja Anny Katarzyny Maleszko kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie na temat wpływu sztuki japońskiej na polskie i europejskie malarstwo. Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Wystawa czynna w czerwcu i lipcu w godzinach pracy ośrodka lub po uprzednim umówieniu się. Serdecznie zapraszamy! 

Agata Jóźwiak - malarka absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów historii sztuki w Instytucie Polskiej Akademii Nauk. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Popularyzatorka malarstwa pejzażowego. Tworzy obrazy za pomocą tuszu, akwareli oraz farb olejnych.

Lech Żurkowski - absolwent wydziału malarstwa ASP w Warszawie. Od 1995 roku maluje techniką sumi-e. W swojej pracowni w Warszawie założył studio Ścieżka Tuszu, gdzie uczy młodzież i dorosłych malarstwa, rysunku, kompozycji, ale przede wszystkim koncentruje się na postrzeganiu świata, zatrzymaniu się i oddaniu jego istoty w formie plastycznej.

 

Otwarcie wystawy "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich", które odbędzie się 2 czerwca 2023 (piątek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 363.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane prace Agaty Jóźwiak pochodzące z cyklu Pejzaże Karpat wykonane w latach 2017-2019. Obrazy malowane były w naturze lub na podstawie szkiców z Tatr i Spiszu. Pejzaże górskie były pokazywane na licznych wystawach, teraz ku radości Autorki trafiają znów na Podhale. Użyta technika to: tusz dalekowschodni na papierze. Wzbogaceniem wystawy będą kaligrafie tuszowe Lecha Żurkowskiego wybranych przyśpiewek góralskich.

Podczas wernisażu odbędzie się także prelekcja kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie Pani Anny Katarzyny Maleszko na temat "Artyści polscy a sztuka japońska: bliskość z oddali." Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd zainteresowanie japońską sztuką u Polaków i jak ważne dla Japończyków jest zagadnienie krajobrazu. Podczas wystąpienia będą eksponowane pochodzące z lat 30-tych XX wieku albumy z drzeworytami japońskich mistrzów. Zapraszamy!

 
Maja 2025
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nasi Partnerzy