Laureaci XVII Konkursu Młodyk ToniecnikówPoznalliśmy laureatów XVII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2016. Przez 2 dni mogliśmy oglądać występy blisko 180 uczestników (z 21 miejscowości) w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Prezentujemy protokół z posiedzenia komisji oceniającej tegoroczny konkurs. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały, Zofii Mieszczak, Stanisławowi Łukaszczykowi „Cibiorzowi”, Andrzejowi Bukowskiemu „Kubieńcowi”, Andrzejowi Skupniowi (PHU Brutal z Zakopanego). Już niebawem obszerna fotorelacja.
Więcej… Dodaj komentarz
XVII Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchańZa nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XVII Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom nastąpi późnym popołudniem. W czasie obrad jury wystąpi lokalny zespół "Biołodunajcanie".
Obchody Święta NiepodległościW Białym Dunajcu obchody rozpoczną się Mszą Świętą w kościele parafialnym o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny.
Po mszy program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów, nastepnie złożenie kwiatów pod pomnikiem generała Galicy obok Urzędu Gminy w Białym Dunajcu.
XVII Konkurs Młodyk Toniecników w Białym DunajcuW dniach 12 i 13 listopada w Białym Dunajcu odbędzie się XVII edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Do udziału w przeglądzie zapraszamy dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych. Jak co roku jury oceniać będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie. Przesłuchania od godziny 10.00 (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) w auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 184a. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody. Zgłoszenia przyjmujemy: telefonicznie (18 20 01 690, wew. 21), faksem (18 20 73 330), mailowo:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
i osobiście w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu do 10 listopada bieżącego roku.
Łucja Bużek zdobywczynią I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wędrówki przez epoki - Kolory romanizmu""Tum pod Łęczycą" - ta piękna praca Łucji Bużek (14 lat) zdobyła pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu „Wędrówki przez epoki - KOLORY ROMANIZMU" organizowanym przez pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Składamy gratulacje autorce jak również p. Bożenie Świderskiej - Środzie, instruktorce ceramiki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Życzymy kolejnych sukcesów !
Rozpoczęcie zajęć szkółki muzycznej w białodunajeckim GOKOd października wznawiamy w naszym Ośrodku Kultury szkółkę gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzoną przez p. Andrzeja Polaka. Zainteresowanych prosimy o przybycie na spotkanie organizacyjne w dniu 5 października na godz.16.30, podczas którego nastąpi podział na grupy: początkującą i zaawansowaną oraz ustalony zostanie harmonogram zajęć na rok szkolny 2016/2017. Prosimy o przyniesienie instrumentów. W tym dniu odbędzie się już pierwsza lekcja. Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Biały Dunajec. Zajęcia są bezpłatne !
Zajęcia plastyczne w GOK - ogłaszamy nabór !Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu ogłasza nabór na zajęcia z malarstwa na szkle, grafiki, ceramiki, garncarstwa, mozaiki i rzeźby w drewnie w nowym roku szkolnym 2016/2017. Zajęcia prowadzone będą pod okiem naszych instruktorek Moniki Stachowiec i Bożeny Świderskiej-Środy. Harmonogram na plakacie. Gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa. Bezpłatny udział we wszystkich warsztatach ! Gliczarowskie Dożynki - 18 września 2016Związek Podhalan w Gliczarowie Górnym serdecznie zaprasza na "Gliczarowskie Dożynki", które odbędą się 18 września bieżacego roku. Obchody rozpoczną się Mszą Św. o godzinie 11.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie Górnym. Po nabożeństwie dalszy ciąg uroczystości w Remizie OSP m.in. poczęstunek "Jodła swojskiego " i występ zespołu "Wiersanie" działający przy Oddziale Związku Podhalan.
Wernisaż wystawy "TWÓRCY PODHALA"Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku zapraszają do udziału w wernisażu Twórcy Podhala, który odbędzie się 6 września (wtorek), o godzinie 17:30 w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku, ul. Nędzy Kubińca 136.
Na wystawie Twórcy Podhala zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny wybranych twórców z każdej gminy powiatu tatrzańskiego: Andrzeja Bukowskiego „Palorza” z Kościeliska (rzeźba w drewnie, polichromia, malarstwo), Agnieszki Górkiewicz z Bukowiny Tatrzańskiej (malarstwo na szkle), Henryka Trebuni-Tutki (rzeźba w szkle), Stanisława Łukaszczyka „Cibiorza” z Białego Dunajca (wyroby ze skóry, torby, kierpce, pasy) i Juliana Klamerusa z Zakopanego (malarstwo, grafika, rysunek).
Spektakl "OCH, EMIL" na Scenie Teatru WitkacegoWakacje sprzyjają rodzinnemu spędzaniu czasu. Zapraszamy całą rodzinę na spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha "OCH, EMIL", wg słynnej powieści Astrid Lindgren o przygodach niesfornego i pomysłowego chłopca ze Smalandii, który odbędzie się 19 sierpnia o godz. 17.00 na Scenie Witkacego! Bilety (20 zł dziecko, 25 zł - dorosły) do nabycia w kasie Teatru tel. 600001514 (w godz.10.00-14.00) lub on-line na stronie www.witkacy.pl.
Dział Promocji Teatru Witkacego
|